Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narodila jsem se 27. 5. 1979, žiji v Pohořelicích. V letech 1993 až 1998 jsem absolvovala Steřdní průmyslovou školu textilní v Brně obor návrhářství a modelářství oděvů. Výtvarníci, kteří mě oslovili při studiu a jsou inspirací pro můj výtvarný projev jsou např. Prof. Veleba, prof. J. Strýková a prof. E. Jarošová. Následoval rok studia na Pedagogické fakultě v Hradci Králové obor textilní výtvarnictví. Po té studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně obor výtvarná výchova a vizuální tvorba. Při studiu jsem vedla výtvarný kroužek na DDM Pohoelice (nyní CVČ Pohořelice) a začala jsem učit na ZUŠ Pohořelice výtvarný obor. Také jsem se podílela na zahájení provozu rodinné firmy - zakázkové krejčovství. V roce 2 000 jsem získala čestné uznání rektora Masarykovy univerzity za práci ,,Kniha jak vyšitá“ v mezinárodní soutěži „fenomén kniha“. V roce 2001 jsem realizovala výzdobu foajé kinosálu Břetislava Bakaly ke 40. ročníku Brněnské 16 (Mezinárodní soutěžní festival krátkometrážních hraných filmů).

Diplomovou práci jsem realizovala  v roce 2004 pod vedením doc. B. Růžičkové. Diplomovou práci s názvem Oděv jako objekt, jsem prezentovala na velké módní přehlídce, která obsahovala přes 60 modelů a pro velký úspěch měla i reprízu. Krátké video a prezentaci diplomové práce si můžete prohlédnout na www.celnarova.wz.cz. Prezentovala jsem ji také v rakouském Laa na česko-rakouském veletrhu.

 
 

Cenou pracovní zkušeností pro mně byla práce kulturní referentky města Pohořelice  od roku 2004 do roku 2005 a stála jsem u z rodu různých kulturních akcí např. Slavností města Pohořelice, znovuzrození ostatků, a u vzniku občanského sdružení POHODA - POHOřelický Divadelní Ansámbl s kterým spolupracuji dodnes.

 

V roce 2005 jsem na celostátní přehlídce všech základních umleckých škol získala se svými žáky v krajském kole čestné uznání poroty a postup do celostátního kola přehlídky za výtvarné práce včetně počítačové grafiky, která se mojí zásluhou stala novým učebním oborem na ZUŠ Pohořelice. Rozšíila jsem výtvarné oddělení o výuku pro dospělé. V roce 2007 výtvarná práce žákyně výtvarného oddělení ZUŠ postoupila mezi 200 vítzných prací ze 4 000 prací z celého světa v soutěži Českého rozhlasu s názvem Hudba a já.

 

Nyní jsem na mateřské dovolené a nadále se věnuji výtvarné tvorbě, především malbě a obrazům na zakázku určených přímo do konkrétního interiéru.  Společně  se svými přáteli jsem založila občanské sdružení Amis Art - sdružení přátel výtvarného umění. Připravuji další výstavy, nejbližší bude zahájena 8. 3. 2009 v Mikulov v Galerii Efram.

Výstavy:
Při práci na ZUŠ Pohořelice realizuji každoročně dvě výstavy žáků výtvarného oddělení, vánoční výstavu a letní výstavu od vzniku Slavností města Pohořelice současně s touto akcí.

V roce 2007 realizace výstavy společně s vánoční výstavou na ZUŠ Pohořelice
V lednu roku 2008 výstava s dalšími začínajícími výtvarníky v Galerii Efram v Mikulově.
V únoru výstava ve výstavních místnostech na radnici u příležitosti 1. Společenského plesu ZUŠ Pohořelice.
V roce 2008 výstava na ZUŠ Pohořelice na Slavnosti města Pohořelice
V roce 2008 prodejní výstava obrazů v Městském kulturním klubu v Židlochovicích
V lednu 2009 1. Společná výstava sdružení Amis Art
V únoru 2009 výstava obrazů a oděvů v Městském muzeu a galerii v Hustopečích v „Domě u Synků“